Lütfen Tüm Haberler için Tıklayınız >>>
ABC’NİN YENİ REKLAM YÜZÜ SEDA BAKAN 35. yaşında logosu ve ambalaj tasarımları değişen ABC, her tüketicinin kendine özgü bir biçimde temizlikle mutlu olduğunu anlatan ve yepyeni bir enerjisi olan #temizliğiseviyoruz iletişim kampanyalarında çok sevilen oyuncu Seda Bakan ile çalışmaktadır.
ABC DETERJAN 35. YAŞINI İÇTEN DIŞA YENİLENEREK KUTLUYOR! Türkiye’nin büyük ve yerli deterjan markalarından biri olan ABC Deterjan gelişen ve yenilikçi bir marka olmanın gururunu yaşıyor. ABC hızla değişen dünyayı yakından takip ederken yenilenmeyi en temel ögesi olan logosu ile başlatmıştır.
ABC 2si 1 Arada Tüketicilerin Beğenisini Kazandı Deterjan ve yumuşatıcı etkisini Türkiye’de ilk kez bir arada sunan ABC Deterjan 2si 1 arada ürününün performansı, bağımsız araştırma firması tarafından yapılan tüketici değerlendirme testinde, deneyen tüketicilerin %95’i tarafından beğenildi. Deneyenlerin %94’ü ABC 2si 1 Arada’yı tavsiye ediyor.
ABC Sıvı Çamaşır Deterjanı ile Değerli Giysileriniz İlk Günkü Gibi Kalsın Tüketiciler değerli narin ve siyah çamaşırlarını güvenle ABC’ye emanet edecek. Geliştirilen formülleri ile ABC Sıvı Çamaşır Deterjanı Narinler...
ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı Yenilendi! Tüketicilerin vazgeçemediği ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı ürünleri baştan aşağı yenilendi! Yeni lale formlu şişesi ve taç formlu kapağı ile rafta daha da göz alıcı olan ABC Parfumia, yenilenen etiket tasarımıyla da dikkat çekiyor.
ABC ile Yerli Yerinde

 

ABC ile Yerli Yerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) projesi kapsamında her yıl seçilecek farklı yerel değerler, projede eğitim alacak kadınların istihdamı sayesinde canlandırılıyor. Her yıl farklı bir yerel değere destek verilmesi planlanan KSS projesi ile senede en az 22 kadına eğitim verilerek kadınların ekonomiye katılmaya teşvik edilmesi planlanıyor.

ABC Deterjan bu proje ile birlikte, yüzde 100 yerli bir marka olarak yerli değerleri bölgenin kadınları ile kendi yerinde koruyor. Böylece kadınların ekonomiye dahil olduğu bölgesel kalkınma modeli oluşturuyor. Bu nedenle KSS projesinin adı da ABC ile Yerli Yerinde olarak belirlendi.

HEDEF: HER YIL FARKLI BİR DEĞER KORUMA ALTINDA

ABC ile Yerli Yerinde proje uygulamasının ilk yılında dünyanın en pahalı baharatı olarak bilinen ve Kırmızı Altın olarak adlandırılan safran seçilmesinin temel nedeni; safranın Anadolu’dan çıktığının bilinmesi. Ancak safran yetiştirmenin son derece zahmetli ve emek isteyen bir çalışma olması sebebiyle yıllar içinde ihmal edildiği biliniyor. Önümüzdeki yıllarda ABC tarafından safran yetiştirmeye verilecek desteğe devam edilecek, bunun yanı sıra her yıl yeni tarım ve zanaat girişimlerinin desteklenmesi ile “Yerli Yerinde” projesinin sürdürülebilirliği sağlanacak. 

NASIL BİR DESTEK?

ABC deterjan ilk yıl için projede yaklaşık 900 kg safran çiçeği soğanı alımını sağladı. Safran çiçeği soğanının kilogram fiyatı 100 TL. 2018 yılında safran çiçeği ekilecek alan ise iki katına çıkarılacak; yaklaşık 8.000 metrekare olacak. 8.000 metrekarelik alandan 6 kg. safran elde edilecek. Proje kapsamında 3 yıl sonunda Türkiye yıllık safran üretiminin yüzde 75 oranında arttırılması hedeflenmektedir. Safran baharatının gram fiyatı ise 40 TL.ye kadar yükseliyor. ABC ile Yerli Yerinde projesi ile 3 yıl sonunda bölgedeki proje değeri 950 bin TL. olarak planlanmıştır.

YENİ BİR KONSANTRE YUMUŞATICI: ABC PARFUMIA SAFRAN

ABC ile Yerli Yerinde projesi ile ABC ürün ailesinden yepyeni bir ürün daha tüketicilerin beğenisine sunulacak: ABC Parfumia Safran: Kırmızı Altın konsantre yumuşatıcı. Bu ürün ile Türkiye’de ilk defa safran çiçeğinin özel parfümü bir konsantre yumuşatıcıya yansıtılmış oldu. Kasım ayı sonunda raflara çıkacak bu üründen elde edilecek tüm kâr Yerli Yerinde projesinde kullanılmak üzere fon haline getirilecek. Elde edilen fonun bir kısmı ABC ile Yerli Yerinde projesinin ilerleyen yıllardaki etaplarına aktarılacaktır.

Genel Müdür Yardımcısı Eser Arıcı Kıroğlu yaklaşık sekiz aydır bu proje üzerinde çalıştıklarını belirterek “Türkiye’nin önde gelen yüzde yüz yerli deterjan markalarından biri olarak yerel değerlerimizin korunmasına öncülük eden bir proje arayışına girdik. Kadınlarımızın eğitim alarak istihdam edildiği, kendilerine ve ailelerine gelir kazandırabileceği modeller üzerinde uzun süren çalışmalar yaptık. Fabrikamız Osmaniye Bahçe’de olduğu için başlangıç noktamızı Bahçe olarak belirledik. Bu amaçla da Ziraat Odası ile iş birliğine gittik. En sonunda tıpkı ABC Deterjan gibi yerli bir unsur olan safran bitkisi ile yola çıkmaya karar verdik. Zira safranın ilk üretim yerlerinden birinin Anadolu olduğu biliniyor. Yetiştirilmesi oldukça zahmetli ve emek isteyen bir bitki olduğu için hak ettiği değeri bulamamış. Biz safran gibi pek çok farklı yerel değerin hak ettiği yeri bulabilmesi amacıyla yola çıktık. Kadın çiftçilerimize bölgesel olarak vereceğimiz destekler artarak devam edecek. Hem kadının emeğini değerlendiren hem de bölgesel kalkınmaya destek veren bu projeyi hayata geçirmekten büyük gurur duyuyoruz” dedi. Eser Arıcı Kıroğlu ABC Ar-Ge laboratuarında geliştirilen yeni ABC Parfumia Safran: Kırmızı Altın konsantre yumuşatıcı satışlarından elde edilecek tüm kârın da bu KSS projesi kapsamında kullanılacağını sözlerine ekledi. 

 

 

 

 


Lütfen Tüm Haberler için Tıklayınız >>>

prev
next